Cемінар «Ефективно вирощувати, не можна вирізати»

26 мая, 2019

Cемінар «Ефективно вирощувати,не можна вирізати»

Дата проведення: 16 травня 2019 р.

Генеральні партнери, організатори:чеська компанія ТЕКRО та німецька компанія Kaesler Nutrition.

Генетика є основним лімітуючим фактором в економічній ефективності будь-якого свинарського проекту. Маючи кращий генетичний потенціал, ми маємо більш передбачуваний виробничий результат, більші прибутки.Але генетичний потенціал не є вічним, потребує вдосконалення. Саме тому генетична компанія- компанія РІСприділила велику увагу в своїй доповіді передовому досвіду. Геннадій Чернецький розповів, як швидко змінюються підходи у генетиці, яким чином відбувається генетичне вдосконалення.

Важливим елементом роботи генетичних компаній є доставка генетичного потенціалу від Нуклеусних центрів до господарств клієнта. Основна мета: зменшення генетичного лагу (відставання) між результатами досягненими на Нуклеусних господарствах та товарними репродукторами клієнтів.

Інноваційні технології в галузі генетики, дозволяють РІС більш точно проводити відбір тварин по певним трендам та завдяки цьому досягати найкращих результатів.BLUP- змінила геномна селекція, секвенування генів та GN-editing (редагування генів) дають можливість РІС проводити селекцію не тільки по продуктивності тварин, а й по якості м’яса та резистентності до певних хвороб.

Про «Carneon – ключ до енергетичного метаболізму свиноматок для покращення продуктивності» розповів СТЕФАН КІНЗІНГЕР, менеджер з технічного маркетингу Kaesler Nutrition, Німеччина.

L-карнітин — це вітаміноподібний нутрієнт з низкою важливих функцій в обміні речовин. Він бере участь у жировому та енергетичному метаболізмі, покращує репродуктивні показники та стан здоров'я тварини, позитивно впливаючи на функціонування печінки, серця та його антиоксидантну функцію.

Наукові дослідження показали, що додавання  Carneon 50 в період поросності сприяє збільшенню розмірів плаценти, покращує транспортування глюкози до плодів, що, у свою чергу, призводить до збільшення живої маси  новонароджених поросят та зниженню кількості мертвонароджених або слабких поросят.

Підсисні поросята, що отримують більше карнітину, виявляють підвищену активність смоктання, що стимулює виробництво молока свиноматкою. А це призводить до покращення показників росту поросят. Для отримання необхідної кількості молока та задоволення своїх енергетичних потреб, свиноматка використовує свої запаси жиру.

Додавання Carneon 50 оптимізує процес отримання енергії з жирових ресурсів організму. Як результат, свиноматки менше втрачають у живій масі, що сприяє зменшенню інтервалу від відлучення до еструсу і, відповідно, дозволяє отримати більше продуктивних циклів на рік.

Поділитися своїм досвідом приїхав МІЛІВОЙ РУБЧИЧ, менеджер з розвитку бізнесу Центральної Європи компанії TONISITY PX, Ірландія. Він виступив з доповіддю про Tonisity Px- ізотонічний протеїновий коктейль для новонароджених поросят, якийхарактеризується високим рівнем засвоюваності таявляє собою суміш з 3% порошку і 97% води.Вінспоюється поросятам надругий день після народження. «Тонісіті Px має осмолярність 280, тому віндійсно здатний безпосередньо живити клітини. Це єдиний продукт в світі, зав и н я т к о м замінників молока, який поросята можуть споживати безпосередньо з годівниць». Крім того, високі смакові якості і рівень засвоюваності Px забезпечують ефективну доставку білків в організм свиней, які вельми охоче споживають даний ізотонічний розчин.

«Завдяки нашій технології розміри тіла порося збільшуються на 8,5%протягом перших 10 днів життя. Здатність засвоєння найнеобхідніших для зростанняпоживних речовин в два рази вище, ніж в звичайних поросят».В результаті приблизно на 35% знижується смертність поросят. «Цей показник має істотну економічну значимість і, таким чином, робить галузь максимально ефективною».

З практичними порадами по оснащенню власного комбікормового заводу виступивМикола Демчак, директор компанії Buschhoff Україна: «Сучасний комбікормовий завод повинен бути автоматизованим, максимально продуктивним і енергоефективним одночасно:

  • Автоматизація – необхідна умова сучасного кормовиробництва. Лише декілька пар рук можуть повністю керувати комбікормовим заводом- гігантом .
  • Продуктивність –кожен з заводів проектується відповідно до потреб клієнта, отже, потужність дробарки легко обрати індивідуально, для кожного замовника.
  • Енергоефективність – сучасні, інноваційні технології при мінімальній енергозатратності дають можливість працювати на повну потужність. Економічні двигуни, датчики рівня напруги, блоки з регуляцією подачі струму дають змогу обрати оптимальний режим роботи заводу і зекономити від 10% до 50% електроенергії порівняно з класичними системами.

Спеціалісти компанії «Бушхофф» говорять, що в Україні функціонує вже понад 12 таких заводів, і кожен з них відповідає цим критеріям.

Про одну з причин вибракування основних свиноматок і ремонтних свинок (5–15%) розповів Віталій Соколов, керівник відділу свинарства чеської компанії ТЕКРО: «Кульгавість, як основна причина передчасної вибраковки свиноматок». «Вона має як інфекційні, так і неінфекційні причини. Останні найпоширеніші: це й помилки в утриманні, в годівлі, генетичні чинники, під час вибору ремонтного молодняка відразу слід звертати увагу на постановку кінцівок у тварин.

Банальна помилка в годівлі, яка негативно впливає на здоров’я кінцівок свиней, – невідповідність корму статевовіковій групі: приміром, ремонтних свинок годують комбікормом для свиней на відгодівлі. Ще одна помилка – неправильно збалансовані раціони (наприклад, неправильне співвідношення каліцію та фосфору). Важливо використовувати спеціальні збалансовані вітамінно-мінеральні добавки для стимуляції належного росту кісток і розвитку м’язової тканини тварин.Тому наша компанія розробила спеціальний продукт (TekroBone) для зміцнення кісток, суглобів і сухожиль кінцівок свиней.»

Представник німецької компанії ADDCONКрістоф Хуттер представив доповідь про доцільність використання органічних кислот для годівлі свиноматок, а саме – вплив органічних кислот назбереження кормів та кормової сировини, на Phшлунку та протимікробну дію в кишківнику, а також вплив на Phкрові та сечі.

На семінарі компанією ТЕКРО була представлена до уваги нова спеціальна білково-вітамінно-мінеральна добавка для годівлі кнурів, яка містить в собі усі необхідні поживні речовини для покращення сперміогенезу. Під час випробувань на господарствах отриманні результати, які вказують як на підвищення об’єму еякуляту, так і на збільшення концентрації сперматозоїдів.

Саме про «Корекція cперміогенезу – основа для подовження терміну експлуатації плідника» розповів Олександр Бабань, кандидат вет. наук, консультант чеської компанії ТЕКРО: «Від кнурів, як і від решти видів самців отримуємо надзвичайно цінний та складний продукт – сперму.Сперма – продукт сім’яників та придаткових статевих залоз, що виділяється під час еякуляції і складається зі сперміїв і плазми.

Спермій – статева клітина самців. Плазма сперми, яка складається переважно із секрету придаткових залоз, полегшує еякуляцію, активує спермії, сприяє їх переміщенню в статевих шляхах самки. Однак, при зберіганні сперміїв поза організмом активація їх приносить шкоду через невиправдані витрати енергетичних ресурсів сперміями. Саме за рахунок секретів придаткових статевих залоз спермії отримують величезний запас поживних речовин, що забезпечується повноцінним сперміогенезом.

Тому, повноцінна годівля з можливістю корекції сперміогенезу є невід’ємною складовою ефективної репродукції, а також має бути постулатом для тривалої й ефективної есплуатації плідника.»

Учасники заходу були активні, постійно задавалися питання доповідачам, ділилися власним досвідом. В кінці заходу відбувся святковий банкет, де учасники мали змогу ще більш тісно поспілкуватися та продовжити обговорювати актуальні питання семінару.

 

ТОВ ТЕКРО
 
+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Торговая площадка АПК» 2010 — 2024
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!